Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

Günümüzde Facebook, Instagram ve Twitter başı çekmek üzere birçok sosyal medya platformu insanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Farklı amaçlara hizmet eden türlü sosyal medya uygulamaları var. Örneğin; Yer bildirimi yapmak için Swarm, güncel haberlerden ve insanların fikirlerinden haberdar olmak için Twitter, anlık fotoğrafları ve videoları atabilmek için Snapchat vs. Çeşitli uygulamalar mevcut. Peki son zamanlarda Tumblr ve We Heart It gibi uygulamalarla beraber yükselişe geçen Pinterest hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Pinterest Nedir?

Pinterest, ilginizi çeken konulardaki fotoğrafları keşfedebileceğiniz, insanlarla sizin çektiğiniz fotoğrafları veya hoşunuza giden resimleri paylaşabileceğiniz bir çeşit sosyal medya uygulamasıdır. Sadece fotoğraflarla sınırlı olmamakla beraber video linkleri, gifler ve çeşitli yaratıcı fikirleri de paylaşabilir, insanların görüşlerini inceleyebilirsiniz. Hemen hemen bütün konularda içeriğe sahip olan bu sosyal medya uygulamasının 100. 000. 000 kullanıcısı bulunuyor ve üye sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzdan veya tabletinizden erişim sağlamak istiyorsanız öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Kısa bir kayıt işlemi gerçekleştirdikten sonra Pinterest’i kullanabilirsiniz. Değişik paylaşımlar yapan veya ilginizi çeken insanları takip ederek başlayabilirsiniz. Bununla beraber merak ettiğiniz konularda görsel araştırma yapabilir ya da kendi fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. Örneğin; arama motoruna ‘Uzay’ yazdığınız zaman geniş kapsamlı bir arşivle karşılaşırsınız. Zamanla ana sayfanızda ilgilendiğiniz konularda resimler ve paylaşımlar karşınıza çıkmaya başlayacaktır.

Pinterest’te Kendi Arşivimi Nasıl Oluştururum?

Profilinize girdiğiniz zaman sağ üst köşede bir artı işareti göreceksiniz. Üzerine bastığınız zaman istediğiniz şeyleri yükleyebilirsiniz. Daha düzenli ve koordine bir arşivinizin olmasını istiyorsanız paylaşımlarınızı panoların altında toplayabilirsiniz. Ayrıca farklı panolar açarak ilgilendiğiniz konulardaki diğer fotoğrafları da bu panolar altına ekleyebilirsiniz. Böylece aradığınızı çok daha rahat bulabilir ve bu yenilikçi sosyal medya uygulamasında karşınıza çıkan yeni fikirleri hızlıca oluşturduğunuz panolara kaydedebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here