Protein Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Diyet programlarının türüne göre size uygun olanını seçmelisiniz. Vücudunuz bol miktarda protein sahibi olarak açlık hissinizi yatıştırarak yağların yıkımı hızlandırılacaktır. Uzun zamandır fazla kilolarından şikayeti olan kişiler için uygun diyetlerdendir. Sağlıklı şekilde kilo verdiğiniz gibi vücudunuz fonksiyonlarını yerine tam anlamıyla getirecek. Herhangi sağlık sorun yaşamadan kilolarınızdan hızı şekilde kurtulabilirsiniz. Sağlıklı zayıflamanın sırrı da tükettiniz protein miktarına bağlı olarak değişecektir. Proteinli zayıflama kişilere özgüven verdiği gibi hızlı şekilde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Protein diyetinde zayıflamanız ilk beş gün içinde 3-7kg arasında zayıflayacaksınız. İlk dönemlerde yeme alışkanlıklarınız değişeceğinden dolayı daha dikkatli olmalısınız. Hassas bir zayıflama olacağından dolayı kendinize dikkat edebilirsiniz.

Protein diyetinde neler yenir:
1. gün: Sığır eti
2. gün: Hindi ve tavuk.
3. gün: Yağsız etler.
4. gün: Tavuk ciğeri, Sığır eti.
5. gün: Bütün balık çeşitleri.
6. gün: Kabuklu deniz ürünleri.
7. gün: İkiye kadar yumurta.
8. gün: Yoğurt ve süt.
9. ve 10. günler: Marul ve diğer yeşillikler tüketilmelidir.

Protein kaynaklı yiyecekler yerken sebze sizin için limitsiz tüketim sağlanabilir. Günde tüketmeniz gereken minimum su seviyesi 1,5litre olmaktadır. Vücudunuz bol miktarda protein aldığınızdan dolayı yağlar için yıkım süreci başlayacaktır. Ekmekten mümkün mertebe uzak durarak kilo almanızın önüne geçersiniz. Zayıfladığınızın kendiniz bile hissederek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

protein diyeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here