Eğitim

Puanla Hangi Liseye Gidebilirim

Puanım Hangi Listeye Girmeme Yetiyor, Puanımla Hangi Liselere Giderim

TEOG sınavlarından aldığınız puanlar ile birlikte ilköğretim seviyesinden ortaöğretime geçiş yapılacaktır. Öğrenciler zorlu bir sınav döneminden geçtikten sonra onların geleceğine yön verecek kararlardan biriside seçecekleri liseler olacaktır. Öğrenciler sahip oldukları belli puanlar çerçevesinde başvurularını yapabilirler. Gitmek istediğiniz okulları MEB sorgulama sayfasından en gerçek bilgi ile ulaşabilirsiniz. Bu sayede ulaşılan bilgiler sizlerin puan ortalamanıza göre seçebileceğiniz liseleri göstermektedir. Sizde gideceğiniz okulun 2014 yılına ait taban puanlarına ulaşabilir detaylı bir şekilde bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Sorgulama ekranında İl, İlçe ve Okulları türüne göre seçerek liselerin taban puanlarını kontenjanlarını bütün bilgilerine en doğru şekilde ulaşabilirsiniz.

meb lise puan sorgulama

Heyecanla bekleyen öğrenciler için TEOG puanlarının taban puanlarına yetmesinden dolayı kendileri sevinç içindeler. Şimdiden tedbirli olmalarında fayda var okullarda belirtilen kontenjanlara taban puanın üstünde sizden çok kişi başvuru yaparsa sizin seçiminize yer kalmayacaktır. Taban puanı giriş puanıdır sonra başvuru ve kontenjanlar önemli olmaktadır. Kontenjanlarda yer bulursanız kayıt yaptırmaya hak kazanmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu