Okul

Robot ve Android Arasındaki Benzerlik ve Farklılıklar

Robotlar elektronik parçaların bir araya gelerek görünüşleri ayak, el, kol, tekerlek, gövde kısmından oluşarak insanlara benzemektedir. Çeşitli boylarda olup yönetimleri insanlar veya programlar sayesinde sağlanır. Kendi başında herhangi bir hareketlilik sağlayamaz.

Androidler robotlar gibi olarak algoritma sistemine bağlı olarak sağlanır. İşlemcileri ve hareketlilik kabiliyetleri robotlara göre daha çok olmaktadır. Kendi karar verme yeteneklerine sahiptir algoritma sisteminden dolayı düzene göre hareketlilik sağlar.

Robotlar ve Androidler Arasındaki Benzerlikler
İnsanlar tarafından üretimleri yapılır
Mekanik olduklarından dolayı duygu ve düşünceleri yoktur
Canlı varlık değillerdir önceden yazılımlar sayesinde hareketlerini sağlarlar
Elektronik ve metal parçalardan oluşarak elektrik enerjisinden faydalanırlar

Robotlar ve Androidler Arasındaki Farklar
Robotlar programlandıkları gibi hareket ederler algılama özellikleri yoktur. Androidler algılama özellikleri olduğundan dolayı sizin cevaplarınıza yanıt verebilirler.

Robotlar programlama ile hareketlilik sağlayamaz. Androidler algoritma sayesinde hareketlilikleri geniş duruma göre farklı cevaplar verebilir.

Robotların hareketliliği sınırlı olur önceden belirlenmiş görevleri yapar. Androidler işlerinde olumlu yada olumsuz duruma göre başlar veya başka bir işi yapar.

Robotlar üretim amaçlı olarak kullanılır. Androidler insana benzer yapıları olduğundan dolayı belirli bir amaçta kullanılmamaktadır gelişimi halen devam ediyor.

robot android
robot android

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu