Okul

RTÜK Kuruluş Amacı Nedir

RTÜK Neden Kuruldu, RTÜK Kuruluş Amacı Kısaca

RTÜK bilindiği üzere Radyo Televizyon Üst Kurulu olarak hizmet vermektedir. Devlete bağlı kurum olarak Radyo ve Televizyon kanallarının denetimini sağlar. Uygunsuz yayın yapıp haber dağıtanlar olduğu sürece hukuktan gelecek karar doğrultusunda RTÜK tarafından uyarı gönderilir. Kişilerin haklarını korumaları için gerekli olur. Toplumumuz içinde ahlak kuralarına önem vererek bunlara uygun şekilde yayın yapılmasını sağlamak adına televizyon kanallarının takibini sağlarlar.

RTÜK tarafından verilen cezaları biliyor olmalısınız programlar diziler yayından kaldırılarak yerine belgesel ve eğitici yayınlar yapılır. Yayın durdurma hakkına sahip olur. Kişileri ve grupları rencide edici yayın kişilik haklarının ihlali olması sonucunda yaptırım uygulama hakkına sahiptir. Gerektiğinde kanalın ulusal yayın lisansını iptal etme hakkı elinde bulunmaktadır.

rtük

Bir Yorum

  1. kanal d kismetse olur programi uygunsuz tavırlar sergiliyor ve insanın terbiyesi bozuluyor ve kötü örnek oluyor herkese davranışlar ve çok kötü hakaretler ediliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu