Genel Kültür

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak

Geçen yıl saatlerin ileri alınmaması sonucunda 2017 yılında saatler geri alınmayacak. Yaz saati uygulamasına geçiş yapılması beklenirken kış saati uygulaması uygulanmadığından olmayacak. Resmi gazetede yayınlanan kararname ile beraber kış saatine geçiş yapılmamıştır. Enerjiden tasarruf sağlanması amaçlanarak kış saatine geçiş yapılmaması gerçekleşti.

Resmi gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 6 Eylül 2016 tarihli ve 24005 sayılı yazısı üzerine gün ışığından daha fazla yararlanmak için kış saatine geçiş yapılmamıştır.

Saatlerin geri alınacak ibaresi yürürlükten kaldırılmasıyla 2017 yılının saatlerin ileri alma durumu olmayacaktır. Ancak yılın sonuna doğru kış saati uygulamasına geçilebilir.

Bu yıl kış saati uygulamasına geçilmediğinden dolayı insanlar çok sıkıntılı dönemler geçirdi. İşe gidecek olanlar karanlıkta giderek karanlıkta evlerine geri dönüyordu. Psikolojik olarak çöküşe uğrayan insanlar için beğenilmeyen uygulama oldu. Enerji tasarrufu yapalım derken psikolojik zarar görerek verimlilikte kayıp yaşanmakta. Uzmanlar tarafından alınan kararın çok yanlış olduğu, verimliliği düşürdüğü ortaya koyuldu. Enerji tasarrufu yaparken daha az üretken bir ülke olduğumuzu açıkça ortaya koymuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu