Sabah Yorgun Kalkmanın Nedenleri

Sabah yorgun ve halsiz uyanmak şikayetçiyseniz eğer altında yatan nedenleri araştırmalısınız. Ortalama 2 haftadır uyandığınızda yorgun, halsiz, ağrılarla uyanıyorsanız eğer hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Deliksiz ve huzurla uyumak sinirlerinizi yatıştırdığı gibi kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. önemsiz olarak görülse dahi vücutta yolunda gitmeyen durumların habercisi oluyor. Uykudan sonra uyanmak Fibromilyaji sendromu (FMS) olarak bilinen yumuşak doku hastalığına işaret edebilir. Kaslarda ağrı, hassasiyet, uyku bozukluğu, yorgunluk ile kendisini gösterir.

İlk nedenler psikolojik olarak araştırılmalıdır. Uyumadan önce sizi rahatsız eden sorunları ortadan kaldırın. Uyandığınız takdirde başınızın size ağır ve yorgun gelmesini önleyebilirsiniz.

Gün içinde tüketeceğiniz şekerli gıdalar uyumanızı engellediği gibi ağırlık oluşturacaktır. Öğleden sonra baş ağrısı, zor uyku, kötü rüya, yorgunluk, baş dönmesi neden olur. Uyumadan önce birkaç saat boyunca hiçbir şey tüketilmemesi gerekir. Kendinize dikkat ederek oluşabilecek rahatsızlıklara karşı önlem almalısınız. Kan şekeri düşüklüğü, stres, kafeinden dolayı kaynaklanarak kan şekeri düşer.

Aç karnına şeker yemekten uzak durulması gerekiyor, şeker tüketimi başlı başına yorgun uyanmanıza sebep olur. Günlük olarak beslenmenizi üç öğüne çıkarmalısınız. İlaç tedavisi olan birisi düzenli olarak ilaçlarını içmelidir.

Sabahları yorgun uyanmak gibi sorunlar, kadın ve erkeklerde ilerleyen yaşlarda görülür. Yaş grubuna göre kişiler sağlıklarına dikkat etmeleri gerekir.

Soğuk havalarda özellikle uyku bozuklukları artış gösteriyor. Travma, kaza, yakınını kaybetmesi, viral hastalıklar, ruhsal bozukluklar insanları etkiliyor. Kişiler hasta olması ile uyku sorunları daha yorucu ve uykusuz hastalıklarına neden oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here