Sorular Cevaplar

Sanat ve Endüstri Eserleri Arasındaki Farklar

Sanat ve Endüstri Arasındaki Fark, Sanat ve Endüstri Eserleri Arasındaki Farklar Nelerdir

Sanat eserleri sanat değeri taşıyan ürünler olup insanlara ve topluma bir şeyler anlatmak amaçlı yapılırlar. Endüstri eserleri insanların hayatını kolaylaştırmak adına yapılan eşya, araç ve gereçlerdir. Sanatsal ürünler kültürel bakımından insanların gelişmesine imkan tanır. Endüstri eserlerinde elektronikli araçlar olup insanlara kolaylık getirmesi amaçlı olarak yapılır.

Sanat eserleri ticareti olarak maddi beklenti olmadan yapılan ürünlerdir. Endüstri eserlerinde durum çok farklı olup ticareti ve para kazanmak amaçlı olarak yapılıyor.

Sanatçı para kazanmak amaçlamadığı ve insanlara mesaj vermek için işini yapar. Endüstri eserleri ise zanaatçılara benzetilir para kazanmak için eser yaparlar. Burada sanatkar olmak insanlara bir şeyler katma planıdır.

Sanat eserleri topluma faydalı olunması için yapılır. Endüstri eserleri ise para kazanmak amaçlıdır.
Sanat eserlerini sanatçılar yapar. Endüstri eserleri zanaatçılar tarafından yapılır.
Sanat insanlara kültür bakımından gelişmesini ve düşünce özgürlüğü sağlar. Endüstri ise insanların hayatını kolaylaştıran araçlar üretimi sağlar.
Sanat bir resim veya bir sözden ibaret olabilir. Endüstri üretim ve insanlara kolaylık sağlamasını sağlayan araç kullanılır.

sanat eserleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu