Sarımsak Nasıl Soyulur

Sarımsak soymak bazen işkence gibi gelebilmektedir. Bu sarımsak soymayı yanlış yollardan denememizden kaynaklanmaktadır. Bazen sarımsak doğrarken kaygan bir yapısı olduğu için küçük dişleri elimizden düşürebilmekteyiz. Kısaca sarımsak doğramak işkence haline geliyor. Peki sarımsak soymanın kolay yolu nedir?

Sarımsak kabuğu oldukça inatçıdır ve devamlı baş parmağımıza yapışmaktadır. Bu yüzden sarımsağın kabuklarından kurtulmak oldukça zordur. Bu yüzden domates kabuğu, nar kabuğundan sonra en çok sorulan sorulardan birisi de sarımsak kabuğu nasıl sorulur olmaktadır. Sarımsak soymada birkaç püf nokta bulunmaktadır ve bunları fazla kişi bilmemektedir. Bu püf noktalarla sarımsağı daha kolay soyabilirsiniz.

Orta büyüklükte bir tasa çok sıcak olmayan su koyun. Sarımsakları da bu suyun içerisine atın. Sarımsakları sudan dışarı çıkartmadan parmaklarınız yardımı ile sıkarak kabuğunu çıkartın. Böylece hiç yorulmadan, sıkılmadan, sinirlenmeden sarımsakları kabuklarından ayırmış olacaksınız. Bu basit işlemden sonra ise sarımsak kokan ellerinizin kokusundan kurtulmanız için limonu yarıdan kesip avuçlarınız arasında limonu iyice ovalayın. Böylece hem sarımsakları kolayca soymuş olacaksınız hem de ellerinizdeki sarımsak kokusundan kurtulmuş olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here