Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar

Günlük hayatta vize sigortası olarak da bilinen seyahat sigortası, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin, tatil başvurusu için önemli tuttuğu bir sigorta durumudur. Seyahat sigortası, yurt dışı seyahatleriniz boyunca olası her hangi bir sağlık sorununuzda, valizlerinizin kayboluşu veya uçağınızın ertelenmesi durumunda sizi güvence altına alan bir sistemdir. Her ülkenin sağlık sistemi farklı olduğu gibi, Türkiye’de yapacağınız basit bir işlem yurt dışında bir kâbus haline gelebilir. Tam da burada seyahat sigortanız devreye girecektir.

Seyahat sigortaları sadece sağlık hizmetini kapsamıyor, aynı zamanda yolcuktan sonraki otel masraflarınız bile karşılanabilir durumda oluyor.

Süresi ve Şartları

Seyahat sigortası en az bir hafta, en fazla bir yıllık süre için yapılabilir. Eğer 18-64 yaş arasındaysanız, seyahat sigortası sizin için uygundur. 65 yaş ve üzerinde iseniz sigorta için ek prim ödemeniz gerekir. Seyahat sigortaları teminat ve limitleri, sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Yaptırmadan önce, ihtiyacınız olan teminatları belirterek sigortanızı yaptırmalısınız. Herhangi bir hasar durumunda poliçenizde belirtilen maddeler dahilinde tazminat alacağınızı unutmamak gerekir.

Seyahat sigortasının, sigortalıya sunduğu gereken teminatlar şöyledir; Ani hastalık veya rahatsızlıklara karşı tedavi teminatı, sigortalının tedavi edileceği en yakın hastaneye seyahat veya nakli, sigortalının tedavi sonrası ikamet ettiği adrese nakili, vefat eden sigortalının ülkesine gönderilmesi

Bunların yanı sıra sigorta şirketinin sunduğu ek teminatlar ise şöyledir; Tedavi için alınan ilaçların temini ya da gönderilmesi giderlerinin karşılanması, sigortalının evinde meydana gelecek bir problem nedeniyle evine dönüş masrafı, konaklama vaktinin uzaması nedeniyle aile üyelerinin bulunduğu şehre seyahat giderleri, kayıp bagajlarınızın bulunması halinde sigortalıya ulaştırma giderleri

Neden Yaptırılmalı?

Her şeyden önce başınıza gelecek acil sağlık durumlarınız, ödemeniz gereken miktarlar bütçenize maddi zararlar vereceği için hem yolculuğunuzu hem de işinizi kolaylaştırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here