Genel Kültür

Şiddet İçerikli Bilgisayar Oyunlarının Zararları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her evde bir bilgisayar olduğunu biliyoruz. Çocukların evde bilgisayarları olmasa dahi internet cafelerde oynadıkları oyunlar onların psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Çocukların şiddete yönelik teşvik ederek sorunlarının çözümünü savaşarak bulmalarına sebep oluyor. Silahlı oyunlardan dolayı çocuklar artık korkusuz olduklarını düşünerek kendileri özgüven hissediyorlar.

Oynanan oyunlar bilinç altına yerleşerek sorunların çözümünde kullanılmak üzere saklanılıyor. Savaş oyunları düşmanlarını yok etmek öldürmek gibi düşünceler şiddete yönlendiriyor. Şiddeti görenler kavgalar sorunlar ve uyumsuzluk ile devam ediyor. Şiddet oyunlarına yönelik oynanacak oyunlar ise 30 dakikadan fazla olmaması gereklidir.

Aileler konu üzerinde bilinçli olarak çocuklarını takip etmeleri gerekecektir. Oynadıkları oyunlar dahi onların performanslarını olumsuz yönde etki yaratacak kadar yüksek oluyor. Bilgisayar başında oynadıkları şiddet içerikli oyunlar için kısa tutmaları 30 dakika yeterli olduğunu bilmelisiniz. Başka oyunlara yönelebilirler yarış veya strateji bunlar zekasını dahi geliştirecektir.

counter strike

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu