Okul

Sizce Türk Milleti Nasıldır

Türk milleti kahraman bir ulusun vatandaşlarıdır. Türkler için vazgeçilmez değerlerin başında vatan, bayrak, istiklal marşı, namus gelmektedir. Yaşamları boyunca göçebe yaşayan Türkler için hayat zorlu geçmiştir. Gelenek ve göreneklerine bağlı olan Türkler için büyük önem taşır. Merhamet, vicdan gibi manevi değerleri taşıyan olgulara sahiptir.

Ataları yüzyıllardan beri atlarla yakından ilgilenerek at üzerinde savaşmayı öğrenerek dünyaya öğretmişlerdir. İslam ile birlikte dinine bağlı ahlaki kurallara uygun yaşam sürdürürler. Devlet kurarak güçlenip Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Ataları tarih boyunca kahramanlıklar göstererek zenginliklere ulaşmıştır. Atalarından aldığı mücadeleci genleri sayesinde vatan toprakları işgal altındayken dahi ölüme doğru giden kahraman millettir. Vatan, bayrak, namus onlar için vazgeçilmezin de ötesinde olmaktadır. Kahramanlıkları tüm dünyaya örnek olmaktadır.

Türk milleti çalışkan, sabırlı, merhametli, adil, vicdanlı, hoşgörülü, vatanperver, misafirperver, devletine bağlı, namusuna önem veren millettir. Aile, dost, akrabalık ilişkilerine değer verir. Örnek bir millet olarak zorda olanlara yardım eder, kimseyi kapısından geri çevirmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu