Teknoloji

Snapchat Nedir? Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar ile birlikte uygulamalar ile birlikte ücretsiz olarak mesajlaşma, konuşma, resim gönderme, ses kayıt veya dosya gönderimleri artık uygulamalar üzerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Bunlardan birisi de yeni çıkan Snapchat olmaktadır geniş bir ağa sahip olup kullanıcılarına rahat bir kullanım sunuyor. Diğerlerinden ayıran özelliklerinden birisi gönderilen mesaj okunduktan sonra 10 saniye içersinde kendisini imha ederek kayıtlarda görülmüyor. Önce paylaşılan mesajlara tekrar okuma gibi bir lüksünüz bulunmamaktadır.

Mesajlarınız hiçbir zaman kayıt altına alınmıyor çok gizli görüşmeler dahi anında siliniyor. Telefon ile görüntü alınması ile birlikte sizlere uyarı gelerek görüntünün alındığı belirtiliyor. Sizin haberiniz olmadan kimse görüntü alamayacakta.

Yeni özellikler ilave edilerek görüntülü konuşmalar yapılabilecek kullanıcıların artık yeni favorisi Snapchat olmaktadır.

İndirmek için Google Playstore giriş yaparak Snapchat yazdığınızda uygulama karşınıza çıkacaktır güvenle indirebilirsiniz.

Snapchat Kullanılır?

İlk günden itibaren 700 milyon fotoğraf ve video iletimi yapmaktadır. Snapchat’i daha önce demeyenler için mutlaka kullanması gereken uygulamalardandır.

Snapchat uygulamasını İOS ve Android cihazınıza indirin. Uygulamaya kaybolmak için e-posta adresi, doğum tarihi, kullanıcı adı gibi bilgilerinizi istemektedir. Doğru bilgilerini girdikten sonra yukarıda açılır kutudan TR-Turkey olanı seçmelisiniz.

Snapchat kullanan arkadaşlarınızı bulmanız için rehberinizde kayıtlı numaraların olması yeterlidir. Sizin için numaralara bakarak Snapchat kaybolmuş olan kişileri bularak arkadaş listenize ekliyor.

Fotoğraf çekebilir, video kaydedebilirsiniz. Snapchat’i açtığınızda fotoğraf çekmek için daireye dokunun, video için düğmeye basılı tutmanız yeterlidir.

Fotoğraf üzerine yazı yazmak için çektikten sonra üzerine dokunun. İstediğiniz fontta yazıyı yazarak yayınlayabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu