Okul

Soğuk İle İlgili Deneme Yazısı

Bir yaz mevsiminin daha sonuna geldik. Havaların soğuması başlaması ile birlikte iliklerimize kadar soğukluğu hissediyoruz. Kış mevsimini yaşamak bir çoğumuz için haylice zor olduğunu söyleyebiliriz. Kemiklerimizde o soğukluğu hissetmek ne kadarda zor olduğunu hepimiz az çok biliyor olmalı. Soğukluk yüzünden üşüdüğümüz gibi titremeye dahi başlayabiliriz.

Kendimize dikkat etmemiz gereken aylardan birisidir. Soğuk algınlığı gibi bir çok hastalık kış ayında yakalanarak rahatsızlanabiliriz. Havaların soğuması haylice etkili olduğundan dolayı hayatımızı yavaşlatıp ağır bir dönem geçirmemize nedenlerindendir. Uzmanlar her defasında kalın giyinmek yerine kat kat giyinmenin bizi daha çok sıcak tutacağını belirtir. Bir kere ısınma kaynağı olmadığından dolayı her zaman soğukluk işimize işler. Meyve ve yemeklerimiz daha az yağlı olup düzenli şekilde ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerektiğini düşünüyorum. Sağlık için mutlaka yediklerimize dikkat etmeliyiz.

Kış aylarında evsizler için haylice zor bir dönem olacaktır. Belediyelerin hizmet alanları onlara barınak ve yatacak yer olup yaşamlarına devam ederler. Hayata tutunamayan kişiler olup yaşamlarını böylece devam ettirirler. İnsanların vurdum duymaz tavırlarından vazgeçerek çevresinde yaşanan her şeye dikkat ederek gelişmelerini sağlamalıdır. Bizde bir gün evsiz olabiliriz başımıza gelebilecek herhangi bir felaket yaşamımızı tetikler.

karlı ve sisli hava

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu