Okul

Soyu Tükenmekte Olan Kuş Türleri İle İlgili Haber Yazısı

Bıyıklı yalı çapkını soyu tükenen kuşlar arasında yer alırken uzman tarafından inanılmaz uygulamaya maruz kaldı. ABD’de yaşayan uzman tarafından fotoğraf çekildikten sonra çeşitli incelemeler yapmak üzere telef etmesi kuş türünün sonunun gelmesine neden oldu. Hızla yok olan kuş türleri arasında bıyıklı yalı çapkının bu şekilde uygulamaya maruz kalması hayvan severleri de ayağa kaldırdı.

Ekolojik ve evrimsel biyoloji bölümünden emekli olan öğretmen tarafından yapılan uygulama dehşet verici olarak yayınlandı. Bilim için hayvanların öldürmeye ne zaman son vereceksiniz sorusuna eğitim için yapıldığı belirtildi.

Coloroda Üniversite Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji bölümünde görevli olan profesör tarafından yapılan uygulama sonucunda soyu tükenen kuşun ölümüne neden olmuştur. Gazetelerde ve haberlerde yapılan bildirimlere göre kuş türlerinin soyunun bu şekilde tükenmesini kınamaktayız. Nesli tükenmiş olan kuş türünün telef edilmesi geleceğimiz için tehlike arz etmektedir. Sıkıntılarımızı çözmek ve geleceğimizi korumak adına soyu tükenmek üzere olan kuşlar daima korunmalı, zarar gelmesinin önüne geçilerek hükümetler tarafından kanunlar yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu