Steam Nedir? Nasıl Oyun Satın Alınır

Steam, birden çok kullanıcının oyun oynamasını sağlayan ve birbirleri ile iletişim halinde olmasına yarayan bir platform şeklindedir. Steam platformunda oyun oynanabildiği gibi istenilen oyunların satın alma işlemlerinide gerçekleştirmek mümkündür. Steam’da oyun oynarken internet bağlantısı olması gerekir. Satın almak istenilen oyunları inceleme imkanı bulunmaktadır. Oyunları üreten firmalar, steam üzerinden oyunlarının tanıtımını yapma imkanı bulmaktadırlar. Steam platformu kullancılarına 2013′ ten beri hizmet vermektedirler.

Steam’dan Oyun Alma İşlemleri
Steam’dan oyun satın almadan önce, bilgisayara steam platformunu kurmak gerekir. Steam’ın internet üzerinden ana sayfasına gidilerek, steamı yükle seçeneğine tıklanır. Steam’ ın bilgisayara kurulma işlemi internet hızı ile alakalı olmaktadır. Kurulma işlemi bittikten sonra, dil ayarı yapılır. Stam’ da oyun oynamak ve oyun satın alabilmek için steam hesabı oluşturmak gerekir.Hesap oluşturulduktan sonra sisteme giriş yapılır. Steam’ a kayıt olmak ücretsiz olmaktadır.

Stam platformundan oyun satın almak çok basittir. Platform’dan satın alınmak istenilen oyun ismi yazılarak seçilir. Seçilen oyun sepete eklenir. Steam platformunda oyun üreticileri tarafından yapılan, tanıtımları inceleyerek de satın alma işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Almış olunan oyunu hediye etme şansınız da bulunmaktadır. Steam platformunu kullanan arkadaşınıza sistem üzerinden oyunu göndererek hediye etme imkanı bulunmaktadır.

Steam üzerinden alınan oyunları, kütüphaneye ekleyerek sonrasında oynamaya devam edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here