Süper Askerlik Nedir Şartları

Bugünlerde bedelli askerlik tartışması yapılırken yeni bir öneri ortaya sunuldu. Eğitim gören üniversite öğrencileri için düşünülen proje Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer tarafından gelmiştir. Kabul edilmesi ile on binlerce kişiyi sevindirecek askerlik önerisini oldukça çarpıcı.

Üniversite eğitimi alan öğrenciler için Genelkurmay Başkanından randevu istemesi umut ışığı olmuştur.

3 Yaz, 2’Şer Ay
Proje içersinde Üniversite mezunlarının askerlik süresi boyunca yaz aylarında iki aylık süreçlerle vatani görevlerini tamamlayacaklar. Üniversite mezunları için kısa dönem askerlik 6 ay olup taksit taksit yapılması önerilmiştir. Yaz dönemlerinde yapılacak askerlik 3 yıl içersinde tamamlanması bekleniliyor. Öğrenciler için ertelemek meslek haline geldiği ve bir kısmı gitmemek için çabalıyorlar demiştir. Öğrenciler üniversiteyi erken bitirmeye motive olarak derslerinde başarılı olarak vatani görevlerini en güzel şekilde yerine getirecektir.

Üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra mesleğini yerine getiremediğinden dolayı şikayetlerini arttırmışken artık kısa dönem olarak yaz döneminde yapabilirler. Yaz tatilinde 2 aylık süre ile birlikte vatani görevini yerine getirip okul hayatından sonra mesleklerini yapabileceklerdir.

askerlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here