Sürekli Uyuma İsteğinin Nedenleri

Uyku hepimiz için dinlenmenin bir yolu olmasına rağmen sürekli uyuma isteği altında yatan hastalıkların habercisi olabilir. Uykunuz olduğu halde uyuyamadığınız geceler uyuduktan sonra uykuya doyamama sorununu ortaya çıkartıyor.

Günlük işlerinizi yapabilmek için dinlenmeniz gerekiyor. Gerekli uyku alınmadığında gün boyu yeteri kadar performans gösteremezsiniz. İdeal uyku saatiniz 7-8 saat uyku uyumanıza rağmen halen uykunuzun olduğunu hissediyorsanız sizde ortak sorunu yaşıyorsunuz. O zaman bir şekilde sağlık probleminiz olduğunun göstergesidir. Altında yatan sebep araştırılarak sorunun önüne geçilebilir. Aşırı uyuma sebepleri olarak sinirlilik, öfke, hayattan soğuma gibi sebeplerde neden olabilir. Hassas davranılması gereken konudur.

Normal uyku gün sonunda 7-8 saat uykunun ardından vücudun dinç olmasıdır. Uykunun kalitesi de uyumaya etki eder. Sık sık ve bölünen uykular verimli olamıyor. Uyuduğunuz odanın uykunuz için elverişli olmalıdır. Bunlarda göz önünde bulundurulduğunda uyku etkilenerek bozulabilir.

Altında yatan sebepler psikolojik olabilir. Gününüz kötü geçmiş, canınız sıkılıyor ve stresli bir gündesiniz o zaman uyku daha çok hissedilir. Bir şey yapmak istemeyerek daha çok uyuma isteği doğurur. Sınavı kötü geçen kişi içine kapanarak kendisini strese sokar. Uyku bozuklukları gelip geçici olduğundan dolayı sorunların üstesinden gelmelisiniz.

Bazı insanlar çok uyuyabilir buna tembellik dememeliyiz. Kişi sağlıklı olarak yatıp uyuması gerekmektedir. Odanın havasının temizliği, oda ısısı oldukça önemlidir. Tüm bu sorunları gözden geçirin eğer birkaç hafta içerisinde düzelmezse doktorunuza başvurmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here