Okul

Suyun Önemi İle İlgili Yazı

Suyun Önemi Hakkında Yazı, Suyun Önemi Deneme Yazısı

Su hayatımız ve geleceğimiz için yaşam kaynağı olarak bilinir. Suyun olmadığı bir dünyada yaşam devam ettirilemez. Su olmadığını düşünürsek topraklar verim vermez bitkiler yaşayamaz ve besin zincirinin en üstünde olan insanların yaşaması mümkün olmayacaktır. Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluştuğundan dolayı organlarımız verimli çalışamadığından dolayı yaşamak mümkün olmayacaktır.

Sınırlı kaynaklardan birisi olmaktadır su döngüsünün gerçekleşmesi için güneş, bitkiler, buharlaşma ve atmosfere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan birisinin dengesi bozulduğunda su bize geri dönmeyecektir. Yağmur yağmadığından dolayı barajlarda su azalarak insanları zor günler beklediğini gördük. Küresel ısınma suyumuzu tehlike altına alıyor kısa zamanda su kaynaklarımız azaldığı gördük. Su kirliliğinin gerçekleşmeside temiz su kaynaklarımızı engellemektedir günümüzde barajlardaki sular gündeme gelse dahi gelecekte su herşeyden değerli olacaktır.

Su yaşantınız ve hayatınız için önemli olup insanların bu konuda bilinçli olarak davranmalı. Herkesin el ele vermesi ile birlikte israfını önleyebilir büyük su tasarruflarını gerçekleştirebiliriz.

suyun önemi
suyun önemi

9 Yorumlar

  1. Düşüncem güzel ve çocuklara göre pratik yapmışsınız. TÜM ÖĞRENCİLERİME BAŞARILAR DİLERİM… :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu