Okul

Tarımı Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar ve Görevleri

Ülkemizin önemli gelir kaynaklarından birisi olan tarım her geçen gün zorluklarla artsa dahi destekleyen kurumlar harekete geçerek tarımcılara destek olmaktadır. Benzine gelen zamlar ile birlikte tarımcılarda durumdan olumsuz etkilenerek sofralara gelen yiyeceklerin fiyatları hiç olmadıkça yükseliyor. Tarımı teşvik etmek için bankalardan biriside Ziraat Bankası olmaktadır. Çiftçilere verdiği düşük faizli krediler ile birlikte ülkemizin geleceğine yönelik yatırımları sağlamıştır.

Çaykur: Çay üreticilerine destek verilmesi için kurulmuştur. Ülkemizde önemli çay firmalardan birisi olup çay üreticisini desteklemektedir. Yaptığı teşvikler ile çay üretiminde artış görülmüştür.

Tigem: Tarımın gelişerek modernleşip makineler ile birlikte insanların hayatına mekanik anlamda yardım eden kurumdur. Tigem çiftçilerin işlerini kolaylaştırmasına yönelik çalışmalar yapar.

Fiskobirlik: Dünya genelinde en çok fındık üretiminin yapıldığı Karadeniz bölgesinde teşvik adı altında maddi olarak yardımda bulunur. Üreticilerden fındık alarak pazarlanarak dış dünyaya açılan kapı olmaktadır.

Gülbirlik: Gül üretiminin gelişmesini sağlamak için kurulan kurum olup teşvik edilmesi için Isparta ilimizde aktif olarak çalışmaktadır. Üreticiden toplu olarak alarak pazarlanmasında yardımcı olur.

tarım
tarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu