Tatilde Yapılabilecek Çılgın Şeyler Nelerdir

Yorucu uzun bir kışın ardından gelen yazı değerlendirerek geçirmek isteriz bunun için bazı geziler, faaliyetler ve uğraşlar edinebilir. Ama hepimiz sıradan şeylerle tatilimizi sonlandırmak istemeyebilir ve bunun için çılgın şeyler yapmayı deneyebiliriz.

Tatilde yapılabilecek çılgın şeyler nelerdir?

Mesela giyim tarzınıza çok uzak giyinip bir arkadaşınızla beraber bu kıyafetlere aykırı yerlere gidebilirsiniz. (hippi kıyafetleriyle klasik müzik dinlemek gibi)

Ya da tüm eskicileri gezip farklı malzemeleri toplayıp bunlarla bir bütün oluşturabilirsiniz. Belki de hiç bir dil veya konumu bilmeden bir yurt dışı yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bir müzeye gidip oradaki görevliye bir eser hakkında tamamen kendi hayal gücünüzle bir şeyler anlatıp onu inandırabilirsiniz.(tabii sonradan doğruyu da söylerseniz iyi olur.)

Bir arkadaşınızla birbirinizin kıyafetlerinden farklı tasarımlarda elbiseler yapabilirsiniz.
Bir kitabın tüm kahramanlarını kendi bakış açınızla resmedebilir ve bunları arkadaşlarınızla canlandırabilirsiniz. Hakkında tecrübesiz olduğunuz bir işe bilgi sahibi olmadan aniden başlayabilirsiniz.

Sizin tarzınız olmayan bir konsere gidip farklı müzikleri dinleme fırsatı bulabilirsiniz. Bilmediğiniz bir sokağa gidip oraya yeni taşınan kişi olduğunuzu söyler ve bir sürü yeni insanla tanışırsınız. Bilmediğiniz bir yazarın imza törenine gider ve ona övgü dolu sözler söylersiniz.

Tek başınıza lunaparka gidip tüm korktuğunuz aletlere binebilirsiniz. Bir kitap serisinin ilkini okuyup devamını kendiniz yazabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte bilmediğiniz bir filmin ikisine gidebilirsiniz. Yapmayı bildiğiniz tüm yemekleri aynı tabak içerisinde yapıp değişik tatlar elde edebilirsiniz. Deneyiminiz olmaya bir spora başlayabilirsiniz.

Akşam yemeğinizi alıp bilmediğiniz bir sokağın parkına gidip yiyebilirsiniz. Bunlar gibi birçok eğlence varken tatilimizi sıradan ve basit şeylerle harcamayalım. Hem tatilimizi güzel geçirmemiz çalışma hayatımıza da yansır hem de mutlu olmamızı sağlar. Siz de tatilinizde içinizden ne geçiyorsa yapın ve her anlamda mutlu olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here