Okul

Teknolojinin Zararları Nelerdir

Teknolojik aletlerinin kullanımı hayatımızda önemli bir yer edinmiştir. İnsanların güç yerine makinelerin hareketi daha çok etkili oldu. Teknolojide son evre olarak yapay zekanın varlığı olacaktır. Dünya ve geleceğimizi etkileyecek durumlarda olup gizli bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.

Teknolojinin gelişimi fabrika ve sanayi alanında gelişim sağlamıştır. Atık maddeler çevreye yayılarak çevre kirliliği oluşturdu. Toprak, su ve hava kirliliğini etkiler.

Geçmişte ipek fabrikalarında insan gücü kullanılırken günümüzde ise makine gücünün yardımı ile üretim gerçekleşir. Bin kişi ile çalışan bir fabrikada günümüzde 20 kişi ile işler yürütülmektedir.

Nükleer enerji ile birlikte Çernobil kazası meydana gelmiştir. Kaza sonucunda bölge yaşanmaz hale gelip halen radyasyonun etkisi devam etmektedir.

Bilgisayarın yayılması ile birlikte yeni nesil artık asosyal hal almaktadır. Göz sağlığında sorunlar yaşar ilerleyen dönemlerde eve kapanık bir hal alırlar. Şişmanlık gibi hastalıkta kendisini ileri derecede göstermektedir.

Tarım alanında kimyasal maddelerin kullanılması içme sularına zarar vermektedir.

Elektrikli aletlerin kullanımı çevresine manyetik etki oluşturarak insanların sağlığını etkiler.

Hareket azlığı ile birlikte kemiklerde ve kaslarda zayıflama meydana gelemktedir.

Dolandırıcılık ve hırsızlık internet üzerinden gelişerek insanlara büyük zararlar verebiliyor.

teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu