Teknoloji

Telefon Suya Düştüğünde Yapılması Gerekenler

Her yaştan herkesin cebinde olan akıllı telefonlar oldukça gelişmiştir. Yüzlerce milyon para vererek aldığımız telefonları gözümüz gibi bakıp kontrol ediyoruz. Kenarına bir şey olduğu takdirde panik yaparak dikkat ediyoruz. Cep telefonunuzun başına bin bir türlü şeyler gelebilir hür dikkat ederek kullanılmalı. Garantinin olmaması ile başımıza gelebilecek olan şeylerden birisi suya düşmesidir.

Suya düşmesi ile birlikte hayallerimizde suya düşer. Suya düşen telefonda evde yapabileceklerimiz olup çalışmasına imkan sağlayabiliriz. Suyla teması ile bataryasını çıkartarak kağıt havlular ile suyunun emilmesini sağlayınız. Kabını çıkartıp üstünde bol miktarda yer alan suyu da çekiniz. Pirinç nemi emdiğini hepimiz az çok biliyoruz bunun için yapmamız gereken ise 1 kg pirincin içine koyunuz 2-3 gün boyunca bekletiniz. Telefonu çıkartınız içinde bulunan su emilmiş olacak eskisi gibi açılır. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra yine açılmıyorsa saç kurutma makinesini kullanın zarar verebilir dikkat etmelisiniz.

Yukarıda verilen yöntemleri uyguladıktan sonra halen açılmıyorsa teknik servise götürmenizde fayda vardır. İçinde parça yanmış olabilir tekrar değiştirerek size geri iade edeceklerdir.

suya düşen telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu