Teknoloji

Telefonlarda İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır

Akıllı telefonlar hayatımıza dahil olmasıyla birlikte bilgisayarlar rafa kalkmaya başladı. İnternette herhangi bir işimiz olduğu vakit akıllı telefonları kullanmaktayız. Kolay ve basit olması hayatımıza yenilik getirmekte. Avea, Turkcell ve Vodafone hat kullanıcıları altyapılarını kullanarak internete bağlanırlar. Bölgelere göre her operatör farklı sonuç verebilir. 4,5G geçilmesi ile beraber internette hız alanında devrim yaratıldı. Operatörler 100 MB kadar ulaşacağını iddia etmelerine rağmen bazen internet hızınız oldukça yavaş olabiliyor.

3G, 4,5G ve Wifi ile internete bağlanırken internet hızınızın kaç MB olduğunu öğrenmeniz mümkün. Mobil cihazlarda internet hızını kontrol eden uygulamalar var. Android telefon kullanan kişiler özellikle Google Play’dan Speedtest uygulamasını indirerek yararlanmaları mümkündür. Bazen GSM operatörleri size verdikleri vaatler dışında farklı sonuçlar verebilir. Bunun için kendi internet hızınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Bu sayede gerek müşteri hizmetleri ile görüşerek gerekli güncellemeleri yapmalarını isteyebilirsiniz.

Android kullanıyorsanız eğer Google Play giriş yaparak Speedtest uygulamasını indirin. Ortalama 50 milyon indirme olacak doğru olanı indiriniz.

İnternet hızını neye göre 3G, 4,5G ve Wifi ölçümü yapmak istiyorsanız bağlantınızı kurun.

Uygulamayı kurduktan sonra Speedtest giriş yapınız.

“Begin Test” yazısına tıkladıktan sonra internet hızınızı ölçmeye başlayacak.

speedtest mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu