Telefonun Kaçak Olup Olmadığını Nasıl Anlarız

Her geçen gün çıkan yeni modeller sayesinde her alanda teknoloji gelişmeye devam ediyor. Bir yandan gelişirken bir yandan da çakmaları ile mücadele sürüyor. Çünkü çıkan her yeni modelin mutlaka bir çakması da üretiliyor. Kullanıcılara sanki gerçek cep telefonuymuş gibi satılarak kandırılmaya çalışılıyor.

Hemen hemen her marka ve modelde çakma modeller çıkarken, özellikle de Samsung markalı Android İşletim Sistemi’ne sahip akıllı cep telefonlarını üretenler mağduriyet yaşıyor. Çoğu insan ise yeni bir cep telefonu alırken çakma olup olmadığını bilmediği için mağduriyet yaşıyor. Peki bu çakma ya da kaçak cep telefonlarına son vermek ve akıllı telefonların çakma olup olmadığını anlamak için neler yapmalıyız?

Ucuz Versiyonları Piyasaya Sürüyorlar

Çinli üreticiler artık ülkemizin her yerinde yer alıyor. Ürettikleri cep telefonu modelleri ile ise fiyat bakımından ucuzlatarak ünlü markaların modellerinin tıpatıp aynısını da piyasaya sürüyor. Pek çok farklı marka altında piyasaya sürülse de kopyalanan bir ürün olduğu için çoğu kullanıcı bunları tercih etmiyor. Kaçak ya da çakma adı altında kullanıcıları tedirgin eden bu ürünlerin orijinal olup olmadığını anlamak ise artık çok kolay. Bunlardan biri AnTuTu uygulaması olarak geçiyor.

Hangi markanın farklı modelleri olursa olsun her yer de kaçağını bulmak artık mümkün olduğu için bunların orijinal olup olmadığını anlamak için AnTuTu Officer uygulaması ile birebir taklit ya da kaçak modeller anlaşılıyor. Android İşletim Sistemi üzerinden Google Play mağazasında yer alan AnTuTu Officer isimli uygulama akıllı cep telefonuna indiriliyor. Daha sonra da bu uygulamasının web sitesi üzerinden QR kodu yardımı ile uygulama okutuluyor. Okutma işlemi sonucunda alınan akıllı cep telefonunun kaçak ya da sahte olup olmadığı ortaya çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here