Pazar, 2 Mayıs 2021

Temas Yolu ile Bulaşan Hastalıklardan Korunma Yolları

Hastalıkların tanısı konduktan sonra hayatımıza daha dikkatli olmamız konusunda hekimler tarafından uyarılıyoruz. Bulaşıcı hastalıklar yüzünden uzun bir tedavi sürecine dahi görebiliriz. Bulaşıcı hastalıklara sahip olan kişilerden uzak durulması ve temizliğimize dikkat ederek kendimizi korumuş oluruz.

Hijyen konusuna özen göstererek temiz eşyalar kullanmamız gerekmektedir. Sabunla ve bol suyla elimizi fırsatımız olduğu sürece yıkmamız gerekmektedir. Başka insanlara ait olan eşyaları kullanmamamız gerekmektedir. Sağlık açısından önemli olup onlar hastalıklarının bize bulaşmasına sebep olabilir.

Sosyal yaşantımıza dikkat ederek tokalaşma, sarılma, öpüşme yolu ile birlikte bu hastalıklar kendilerini belli eder. Temas olması anında tükürüp veya derinin üzerine olan mikroorganizmalar diğer insanlara bulaşır. Bu hususta dikkat ederek hasta insanlarla uzaktan merhaba diyerek selamlaşmanız daha doğru olacaktır. Dikkat edilmesi gerekmekte bir çok insan farkında olmadan hastalıklara yakalanabilir.

hastalıklardan korunma
hastalıklardan korunma

Diğer Makaleler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni Makaleler