Eğitim

TEOG Sınavı Zor muydu?

TEOG sınavı 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde yapılmıştır. 8. Sınıf öğrencilerinin sınava katıldığı ve ilköğretim diğer sınıfların tatil yaptığı zamanlardandır. Sınav Türkçe, Matematik, Din Kültürü, İngilizce, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi alanında öğrenciler sınava katılmışlardır. Ortaöğretim (lise) geçiş sınavı olarak kabul edilen öğrenciler için zorlu dönem olarak görülmüştür.

26 Kasım tarihinde TEOG sınavı dahilince Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde sınav yapılmıştır. Erken saatlerde başlayan sınav dahilinde kişiler bir çok dersten sınava katılmışlardır. Birbirinden farklı kitapçıklarla sınava katılan öğrencileri terlettiğine benziyor. Sınavın ikinci oturumu 27 Kasım 2014 tarihinde yapılarak 1. TEOG sınavları bitmiş olacaktır. İkinci dönem yapılacak olan sınava öğrencilerin hazırlanması gerekiyor.

Sınavın zorlu ve kolay bir şekilde yapılmasından dolayı öğrenciler zorlanmışa benziyor. Henüz ilköğretim öğretiminin 8. sınıf öğrencileri kaldırabileceği derecede olan sınav olmalıdır. Öğrencilerin zorlandığını sınav olduğunu görmekteyiz. Sınava katılanlar düşüncelerini yorumları ile belirtebilirler.

teog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu