Ter Kokusu Önlemenin Yolları

Ter Kokusu Nasıl Giderilir size bu konuda hakkında biraz bilgi vereceğiz. Yaz aylarının sıcaklığı insanları oldukça rahatsız edebilir. Bunları önlemek için bir takım önlemler alsanız duş, parfüm ve deodorantlar dahi bazen bu kokuları bastırmaya yeterli olmamaktadır. Bunları bir kenara bırakarak doğal yollar ile birlikte ter kokusundan kendinizi arındırabilirsiniz.

Doğal yöntemler ile terlemenizin önüne geçerek kötü kokular olmasını önleyebilirsiniz. Bilindik yöntemlerden birisi olan mesela yaz aylarında bol miktarda su içtiğiniz takdirde vücudunuzu serin tuttuğu gibi metabolizmanızın yavaşlamasını sağlayacaktır terlemeniz azalır.

ter kokusu
ter kokusu

Yemeklerde yağlı ve ağır şeyler yemekten uzak durmalısınız daha çok sebze yemekleri ilk seçenekleriniz arasında olmalı. Yağlı yiyecekler sizin üzerinizde baskı oluşturduğu gibi sıklıkla terlemenize sebep olabilir. Çay ve kahve çeşitlerinden uzak durun sıcak olması ile birlikte içinde yer alan kafein faydalı olduğu gibi rahat ettirebilir. Sıcak içecekler vücudunuzun ter bezlerinin çalışmasını arttıracağından ter oluşması ve kokuya sebep olacaktır.

Elbise tercihiniz daha çok naylon değil de pamuksu giysiler giymeniz sizi rahat ettirdiği gibi rahata kavuşturacaktır.

Meyve olarak C vitamini bol olanları ve özellikle karpuz tüketmeniz sizi serin tutacaktır. Özellikle baharatlı yiyeceklerden uzak durun kötü kokuya sebep olan yiyeceklerden birisi olmaktadır. Antiseptik sabun kullanmak ter kokusunu bir nevi olsa da önleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here