Teknoloji

Tik İşareti Nasıl Yapılır

İnternet dünyasında en çok kullanılan işaretlerden biri tik işaretidir. Form doldurma gibi işlemlerde daha çok tık işareti sıkça kullanılır. İşaretlenmesi gereken yerler olumlu olarak tik işareti ile kabul edildiği gösterilmektedir. Tik işaretinin nasıl yapıldığını bilmeyen ve öğrenmek isteyenler için nasıl yapıldığı konusunda bilgi verebiliriz. Bilgisayarınızın bilinmeyen özelliklerini öğrendiğiniz gibi normalde yapılmayan işaretleri karakter kümesinden seçerek istediğinizi yapabilir olursunuz. İhtiyacınız olan diğer karakterleri de bu sayede keşfetmiş olacaksınız.

Tik işareti tuş kombinasyonu ile yapılmamaktadır. Bildiğimiz üzere bilgisayarımız özel karakterleri bulabilmemiz için bize imkan sağlıyor. Açacağımız karakter ekranı sayesinde önümüzü görebiliriz.

Uygulayacağımız yöntem için Başlat > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem tıklayarak kullanabileceğimiz tüm özel karakterleri bize gösterecektir. Dilersek buradan istediğimiz işareti kopyalayarak kullanabiliriz.

Yazımızda size word üzerinden asıl yapacağınızı göstereceğiz. Word dosyasını açın ve fon kısmına wingdings yazınız ardından ü tuşuna basmanız sonucunda tik işareti belirlenmiş olacaktır.

tik isareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu