Tırnak Soyulmasının Nedenleri Nelerdir

Bayan ve ya erkek olsun fark etmez tırnak soyulması sorunu bizim için görüntü kalitesinin düşüklüğü gibidir. Bu görüntü ile hiç kimsenin karşılaşmasını, bakımsız tırnak el ve ayak yapısının, karşı tarafa kötü bir şekilde lanse edilmesini katiyen istemeyiz. Lakin bu bizim hatamızın bir parçası değildir. Genelde çevre koşulları, kötü hava ve aniden yaklaşan soğuk ve sıcak havalarda birer etken olabilir. Tırnak soyulmasının bu yüzden birçok çeşidi olabilir.

Özellikle bayanların tırnakları uzun olduğundan onlar bu sorunu daha fazla yaşarlar. Genel olarak, tırnak soyulması hakkında çok farklı söylemler yer almaktadır. Mesela sadece soğuk havalar ya da aşırı sıcak havalar değildir sorun olan. Bazen yetersiz ve dengesiz beslenme hatta kullandığımız kimyasal ürünlerde bunun sebebiyet vermiş olabilir. Peki, tam olarak tırnak soyulmasının ne olduğunu merak ediyorsanız, sizlere bu konuda engin bilgilerimiz doğrultusunda sunmaktan omur duyarız.

Tırnak Soyulmasının Başlıca Sebepleri Nelerdir?

Vitamin eksikliği olan bir bireyde, tırnak soyulması ve tırnakta beyazlama meydana gelir.
Özellikle d vitamini eksikliği ciddi demir eksikliği demektir. Bu da kişi için kan hastalıklarının başlangıcıdır.

Eğer anemi belirtisi taşıyorsanız üşümeden sonra, ikinci belirti tırnaklarda olan cansızlık ve soyulmadır.
Oje kullanımı yapan bir bayan eğer markası belli olmayan bir ürünü sürerse bu onun tırnağında tırnak eti hastalığı ve tırnak soyulmasına sebep olabilir.
Yanlış beslenme düzensiz uyuma değişik bir belirti olarak tırnaklara vurabilir.
Deterjan ve sabunlar: Eğer elleriniz hassas ise, alerji belirtisi olarak, tırnaklarda dökülme meydana gelebilir.

Soğuk ve sıcak havalarda oluşan ısı dengesizliği: Hava düzeni sert ya da çok fazla sıcak olursa bu tırnak yapınıza yansıyabilir. Elinizde çatlaklıklara, tırnaklarınızda ise soyulmalara neden olur. Kısacası ‘’tırnak soyulması’’ bilmediğiniz sebeplerden aniden ortaya çıkabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here