Sağlık

Topluma Çıkma Korkusu Nasıl Yenilir

Kişilerin yaşadığı sorunlardan dolayı topluma çıkma, görülme, mikrofon, kamera gibi durumlarda en büyük korkuları ortaya çıkar. Toplum içersine çıkamadıkları gibi kendilerine asosyal bir dünya yaratarak kahramanları olurlar. Dünyanın kendi etrafında döndükleri gibi dışarıdan bakan iki gözün etkisinde kalırlar. Korku durumlarında kendimizi rahatsız eder. İnsanların kendisine bakması endişelerini arttırır korkularının gün yüzüne çıkmasına neden olur. Titreme endişe etme gibi durumlarla kendisini belli eder.

Kendinize inanmanız gereklidir dışarıda olan insanların sizden farkı olmadığı gibi onlardan birisi olduğunuzu kabul edin. Toplum içersine çıkarak giydiklerinize ve görünüşünüzü kimsenin umursamadığını düşünün. Kendinizi soyutladığınız zaman daha ilerleyerek zarar görmeniz neden olacaktır.

Kendinizden korkmayın toplum size destek çıkacaktır. İnsanlar sizin olduğu gibi olacağından dolayı başarısızlığa bakmayın. Kendinize inancınız sizi geliştirecektir. Rahat hissetmenizi sağladığı gibi toplumdan zarar görmenizin önüne geçer. Toplum içinde kendinizi kasmadan hareket ediniz. İnsanlar size gördükleri gibi davranacaklardır iç dünyanızı sorgulamadığından dolayı oldukça rahat olmaya çalışınız. Kimsenin sizi tanımadığını ve tanıyamayacaklarını göz önünde daima bulundurun.

asosyallik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu