Sorular Cevaplar

Truva Atı Neden Yapıldı

Truva atının hikayesi tarihi kitaplardan veya filmlerden az çok hepiniz biliyor olmalısınız. Truvalı Helen adındaki bir kız için yapılan savaştan bahsediyoruz. Kaçarak Truva’ya sığınıp Akhalılar tarafından saldırıya uğrayarak kentin yanmasına sebep olmuştur. Surların kalınlıkları ve yüksekliğinden dolayı aşılamaz durumdadır. Savaş 10 yıl boyunca sürer sonunda yeni bir taktik için Truva atı yapılır. Sınır kıyılardan çekilen askerler son olarak geriye Truva atı olarak bilinen efsanevi atı bırakmıştır.

Truva atının hikayesi: İçinde bulunan Akhalılar’ın en yetenekli savaşçıları vardı. Truvalılar atı görerek hediye olduğunu düşünmüş şehre getirmişler. Savaşı kazanma düşünceleri ile eğlenceler düzenlenip sabaha kadar oyunlar oynayarak eğlendiler. Gecenin bir yarısında çıkan askerler kentin kapılarını açarak Akhalıların surları aşmasını sağlamıştır. Truva yanan bir kent haline gelerek yönetimi Akhalılara kalmıştır.

Truva atı tarihe efsanevi savaş taktiği olarak geçmiştir. Savaşı kazanılması için dahice bir düşünce olup 10 yıldır süren savaşın bitmesine neden olmuştur. Truva’nın sonu olup Akhalılar’ın hakimiyet dönemi başlamıştır.

truva atı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu