Genel Kültür

Türksat Otomatik Arama Frekansı 2018

Türkiye’de yayın yapan kanalları seyretmek için TURKSAT uydusunun frekans bilgileri gerekmekte. Uydu alıcınız eğer otomatik arama sistemini destekliyorsa kanalları tek seferde uydu alıcınıza yüklemeniz mümkün. TURKSAT Otomatik Arama Frekansı kendi sitesinde de yayınlandığı gibi yüklenerek otomatik arama yaptırılmalı. 400’den fazla kanalı tek seferde uydu alıcınıza yükleyerek düzenleyebilirsiniz. Uydu alıcısını güncellemek ve otomatik kanal arama yapmak için kullanılabilir.

Türksat A.Ş. ‘den yapılan açıklamada hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarda değiştirilen frekanslarda son otomatik güncelleme frekansı yayınlandı. Şebeke tarama hizmetinden yararlanarak uydu alıcısının Kurulum veya Ayarlar bölümünde otomatik arama kısmında Şebeke Arama yapılarak otomatik güncelleme sağlamaktadır.

Aşağıda verilen frekansları uydu alıcısına tanımlayarak otomatik arama yapılabilir. Türksat uydu alıcısını kullanan kişilerin Türkiye ve Avrupa – Türkiye ve Orta Asya olmak üzere arama yaparak televizyon kanallarını uydu alıcısına otomatik yükleyebilir.

Türkiye ve Avrupa
Frekans : 12380 MHz
Polarizasyon : Dikey (Vertical)
Sembol oranı : 27500 Ksymb
FEC :3/4

Türkiye ve Orta Asya
Frekans : 12423 MHz
Polarizasyon : Dikey (Vertical)
Sembol oranı : 30000 Ksymb
FEC :3/4

türksat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu