Teknoloji

Twitter Şifre Değiştirme

Twitter miniblog olarak sosyal dünyanın en gözde sosyal paylaşım ağlarından biridir. Kullanıcılar basit bir şekilde üyelik alabilir, kullanmalarına imkan tanımalarıdır. Siyasetten iş adamlarına her mizah alanından tutun basın açıklamalarına kadar her şey yer almaktadır. Sesiniz dünya ortamında yankılanması, herkesin sizi duymasına sağlayabilirsiniz.

Twitter kullanıcıları hesap güvenliği için belirli aralıklarında şifrelerini değiştirmeleri önermektedir. Şifrenizi harf, sayı, karakter karışımından oluşturulması gerekmektedir. Şifreniz ne kadar karışık olursa eğer bulunması o kadar zor olur. Şifre öneride de bulunduktan sonra artık şifrenizi değiştirme zamanınız gelmiştir. Gelin birlikte twitter şifremizi değiştirerem hem öğrenmiş olalım hem de pratik yaparak hesap güvenliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olalım.

Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üstte profil resminizin üstüne tıklayarka  Ayarlar kısmına tıklamanız gerekmektedir.

twitter1 1

Ardından açılan ekranda hesap bilgilerimiz bize yansıyacaktır. Şifre değişimi için “Şifre” den devam ediyoruz. Bu noktada şifrenizi değiştireceğiniz bölüm açılacaktır.

twitter2 1

Karşımıza şifre değiştirme ekranı çıkacak, bu ekranda mevcut kullandığımız şifremizi yazıyoruz alttaki iki kutucuğa da yeni şifremizi aynı şekilde yazdıktan sonra “Değişiklikleri kaydet” diyerek şifre değişimini gerçekleştirmiş oluyoruz.

twitter3 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu