U Vitaminin Faydaları

Yediğimiz yiyeceklere ek olara dışarıdan A, B, C, D, K ve E vitamini almaktayız. U vitamini bunlar arasına yeni dahil edilen olmuştur. Son zamanlar U vitamini halk arasında sıkça konuşulan vitamin olmuştur. Tıp dünyasında U vitamini konusunda ikiye bölünme olmuştur. Vitamin gerçek bir vitamin olmayarak, mide rahatsızlığına iyi gelen yiyeceklerin içeriğinde olabilme ihtimali olmaktadır. U vitamini adını “ulcer” (ülser hastalığı) kelimesinde olmaktadır.

U vitaminin faydaları?

Bitki bitimciler tarafından U vitamini devamlı alınması gerektiğidir. Beyaz lahana, kırmızı lahananın içinde bol miktarda bulunduğu açıklanmıştır.

Bağırsak kanseri, mide kanseri için doğal ilaç sayılmaktadır. Bağırsak kanseri ve kolon kanserini önleyici etkisi vardır. Kanserlere yakalanma riskini düşüren U vitamini doğal besinlerden elde edilmektedir.

Kolik hastalığı, gastrit, ülser gibi mide hastalıklarını önlemek için U vitamini gerçek vitamindir.

U vitamin içeriğinde söylediğiniz kırmızı lahana ve beyaz lahana mide ülserini önleyici, zararlı toksinleri yok edicidir. Ülserden kaynaklı yaşanacak sorunları önlediği gibi midenin rahatlamasını sağlamaktadır.

Uzmanlar U vitamini alacağı lahananın tarlada yetişmiş olmasını vurgulamaktadır. Doğal ortamda yetişen lahana daha faydalı ve katkısı olduğu belirtilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here