Okul

Ülkemiz İçin Barışın Önemi Kompozisyon

Barış sağlamak toplumsal olarak huzuru ve güveni getirir. Dünya üzerinde bir çok devletten daha merhametli olan Türkiye, yardıma muhtaç olan herkese elini uzatıyor. Hoşgörülü bir millet olduğumuz kadar yardımlaşma ve dayanışmanın merkezindeyiz. En çok devlet kuran, kültürel bakımından zengin devletiz. Milli beraberlik duygusunu en derinden yaşamız millet olmaktayız.

Barış sadece ülkeler arasında değil ülke içinde de olmalı. Birbirimizin karakterine, kişiliğine, dinine, mezhebine, düşüncesine saygı duyarsak eğer barış ortamı yaratırız. Küslük ve kavga kimseye fayda sağlamaz, insanları yarı yolda bıraktığı gibi hayal kırıklığına uğratır. Aydınlık bir gelecek için insanların ortak değerlerde buluşmaları gerekir. Milli bayramlar, dini bayramlar ortak değerlerimiz içinde yardımlaşmayı arttırır. İnsanları tanırız paylaşacak değerlerimiz olduğunu anlarız. Güzel bir tebessüm dahi insanlara güzellikler sunabilir. Vatanımızı bölmek isteyen insanlara dahi mücadele etmemiz gerekebilir. Sadakat ve barış içinde yaşantımızı devam ettirmemiz mümkün olmaktadır. Ülkemizde yaşanan savaşların önlenmesinde Türk askerinin cesareti gelmekte.

Barış ve kardeşlik içinde yaşamak için sayısız sebebimiz var. İnsanların içine fitne, kötülük girmedikten sonra kimse savaşmayı istemez. Sahip olduklarımıza şükretmeli, çevremizdeki insanlara güzellikleri göstermeliyiz. Bir olduktan sonra kimse karşımızda duramaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu