Uzak Doğu Ülkelerinde Hangi Hayvan Yenilebilir

Meksika

Farklı kültürlere özgü daha önce duyulmayan ve birbirinden farklı kültürel özelliklerle harmanlanmış birçok yemek bulunmaktadır. Uzak doğu ülkelerinde hangi hayvan yenilebilir Sorusunun cevabı olarak ilk önce Meksika’da her hangi bir restoranda Escamoles bulunması mümkündür. Tam olarak neyle karşılaşılacağı konusu ise, Tereyağını anımsatan bir tadı olduğu bilinmekle birlikte içinde bulunan beyaz cisimler larva karıncalar olmaktadır. Diğer bir yemek Baluttur. Filipinlerde yarı oluşmuş ördek cenini, kaynatarak ve kabuğunu ayıklayarak yemektedirler. Daha lezzetli olması içinde üzerine sirke, tuz ve sarımsak ilave edilmektedir. Bu şekilde elde edilen lezzet çoğu kişi tarafından beğenilerek tüketilmektedir.

Haggis

İskoçya’ya özgü olan bu yemek işkembe zarının içine bir takım malzemeler eklenerek ortaya çıkmaktadır. Bu malzemeler; fıstık, bulgur, üzüm incecik doğranarak edilen sakatat, bolca baharat ile bir karışım elde edilerek son olarak, yağı eklenir ve zar doldurulur ve haggis elde edilir. Bir diğer kültüre ait olan yemekte Kamboçya’ya özgü tarantula yemeğidir. Kamboçyalılar tarafından kızartılarak tüketilmektedir. Tatlandırmak amacıyla sarımsak tuzlu sosa bandırılmak suretiyle kızgın yağda kızartılmış tarantulanın genel olarak kolları ile üst gövde bölgesi yenilmektedir. Servis aşaması ise acı ekşili sos ve ayrıca kırmızı pul biber ilave edilerek servis edilmektedir.

Sannakji

Kore mutfağına has olan bir yemek olarak bilinmektedir sannakji. Pişirilmesine gerek olmadan canlı olarak da tüketilmektedir bu ahtapotların çeşitli türleri bulunmaktadır. Çeşitli soslar kullanılarak ve küçük çubuklara sarılarak tüketilir. Genel olarak Güney Kore’de turistler tarafından ilgi çekici bulunan ve bu yemek Koreliler tarafından sevilerek tüketilmektedir. Son olarak Cicada haşlama ve kızartması yapılarak tüketilir ve ayrıca tadı patatese benzemektedir. Çin’de şişlere dizilerek közde pişirilmektedir. Protein açısından oldukça zengin olmaktadır cicada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here