Teknoloji

Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır

Bilgisayarınızın yanında olmasanız dahi kuracağınız güvenli bağlantı sayesinde kontrol sağlayabilirsiniz. Uzaktan masaüstü bağlantısı adından anlaşıldığı gibi uzaktaki bilgisayara bağlanmak için kullanılmaktadır. Uzaktaki bilgisayarınıza bağlantı sağlamak adına Windows işletim sistemlerinde yüklü halde gelmektedir. Başka bilgisayarı kontrol etmek için çeşitli programlar var ama size hali hazırda gelendir. Teamviewer pratik olduğu gibi kullanımı da kolaydır.

Uzaktan Masaüstü Bağlantısı Ayarları
Denetim Masası, Sistem ve Güvenlik, Sistem, Uzak Bağlantı Ayarları, Uzak kısmına gelerek resimde görülen ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınıza bağlantı kurabilirler. Erişim için artık bilgisayarınız uzaktan bağlantı için açılmış durumdadır.

Bağlantı Nasıl Kurulur
Başlat > Uzak masaüstü bağlantısı tıklayın menüde görünmüyorsa arama kısmına yazarak çıkartabilirsiniz. Başka bilgisayara bağlanacaksanız eğer o zaman bilgisayarın ip adresini yazınız. Kullanıcı adı kısmına ise girişte user bölümünde administrator yazar genelde başka bir şey yazılmadıysa onu yazınız. Bağlan denildikten sonra bilgisayarın şifresi varsa şifresini girdikten sonra karşıdakinin bilgisayarın bağlanmış olacaksınız. Kendi bilgisayarınız gibi yönetimini yapabilirsiniz.

uzaktan masaüstü bağlantısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu