Sorular Cevaplar

Vergi Vermeseydik Ülkemizde Ne Gibi Sıkıntılar Yaşardık

Demokrasi ve Cumhuriyet ile yönetilen bütün ülkelerde zorunlu olarak halktan vergi toplanmaktadır. Gönüllü olsaydı kimi insanların bu vergileri ödemeyeceğinden dolayı ülkelerin giderleri karşılanamayıp sömürülmeye muhtaç olacaklardı. Ayakları üstünde durmayan bir ülke bir başka ülkenin ekonomisine bağlı olarak yaşamlarını devam ettirirler bunlardan biriside Afrika olmaktadır.

Gerekli vergiler verilmediğinde kamu kuruluşu olan bütün yerlerde eksiklikler meydana gelirdi. Vergi toplanmasaydı sahip olunan imkanların bir çoğu aksaklığa uğrayarak hizmet veremez duruma gelirdi.

Sağlık alanında çalışmalar yapılamadığı gibi doktorlar, hemşireler araştırmalar ve tedaviler yapılamaz.

Devlet kurumlarında çalışan memurların ödenekleri yapılamadığından dolayı hizmet alamayız. Bir çok işimiz aksayacaktır.

Eğitim ve öğretim alanında çalışmalar yapılamayıp cahil bir millet olarak yaşamımızı devam ettirecektik.

Askeri alanda ihtiyaçların karşılanmaması dış tehditlere karşı ülkemiz çok iyi sömürge altına alınacak devlet olduğunu gösterecektir. Bölgesel kuvvet olarak sözümüz geçmeyeceği gibi dış tehditlere daima açık oluruz.

Belediyelerde çalışan temizlik görevlilerinin maaşları ödenemediğinden dolayı çevremiz pislik içersinde olup hastalıklara dahi sebep olabilir.

Vergiler bir ülkenin durumunu gösterir maddi olarak sıkıntıda olan bir yönetim olduğunda hayatımızın her alanında herşey aksayabilir sizlere bir kaç örnek gösterdik bunları çoğaltabilirsiniz.

vergi verme
vergi verme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu