Teknoloji

Whatsapp Mavi Tık Nasıl Kapatılır

Whatsapp kullanıcıları için kısa zaman önce Facebook tarafından satın alınması ile değişikliklerin ardı arkası kesilmek bilmiyor. Yaratıcılık ve mükemmeliyetçiliğe önem veren teknoloji devi en son yaptığı değişiklik mavi tık olmuştur. Mavi tık whatsapp kullanarak birisine yazdığınız yazının okunup okunmadığını gösterir. Karşı taraf yazınızı eğer okuyorsa o zaman mavi tık işaretini gösterecektir.

Mavi tık sorunu bir çok kişinin sorunu olurken gizliliklerini tamamen engelliyor. Mesaj gönderiminde gri okunduğu an mavi renk olmaktadır. Hoşunuza gitmeyecek sorunlardan birisi olmaktadır.

İPhone Whatsapp Okundu Onayı Kapatma
Mesajın okunmadan önce uçak moduna alın, mesajı okuyun internet olmadığı için uyarı gitmeyecektir. Uygulamadan çıkın ve uçak modunu kapatınız.

Android Whatsapp Okundu Onayı Kapatma
Mesaj geldiği zaman telefonun internet bağlantısını kesin, mesaj okuyun ve üzerine basıp tutup sildikten sonra internet bağlantınızı aktifleştirin. Yeni mesaj gelse dahi önceki mesaj silindiğinden dolayı uyarı gitmeyecektir.

Whatsapp mesajlarında iletildi mesajı olunca iki tık olunca bu sefer mavi tık her şeyi değiştirdi. Kullanıcıları ikiye bölen özellikten kurtulmanın yollarından birisi olmaktadır.

whatsapp mavi tık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu