Teknoloji

WhatsApp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

Akıllı cep telefonu kullanıcıları, daha önce telefonlarının üzerinden WhatsApp bağlantı sağlayarak ücretsiz mesajlaşma, görüşme, veri paylaşımı gibi işlemlerini yapardı. WhatsApp yeni bir yenilik hesabınızı web üzerinden bilgisayarınızla bağlanarak kullanabiliyor olmanız. WhatsApp web telefonunuza bağlı olarak çalışan basit uygulamadır. Web tarayıcısı yardımı ile telefonunuzdaki sohbet ve mesajları direkt olarak bilgisayarınıza yansıyarak takip etmeniz mümkün. Tüm mesajları aktif olarak görür takip edebiliyorsunuz.

Şimdilik İOS kullanıcıları WhatsApp web uygulamasını kullanamıyor. İleriki güncellemelerde İOS içinde gelmesi bekleniyor. Ancak Android başta olmak üzere işletim sistemleri WhatsApp Web desteklemektedir. Yapmanız gereken giriş yaparak webten kullanmanızdır.

1- Googel Chrome tarayıcınızdan https://web.whatsapp.com adresine giriş yapınız.

2- Ekranın sol üst kısmında QR kodunu göreceksiniz. Gözükmüyorsa F5 basarak sayfanızı yenileyin.

whatsapp-web

3- Daha sonra cihazınızın WhatsApp’ı açın ve menüden WhatsApp Web’i seçeneğini seçerek ekranda gördüğünüz QR kodunu okutun.

4- İşlemleriniz bitince WhatsApp Web ekranında kendi WhatsApp hesabınızı göreceksiniz. Eşleşme ardından telefonunuzdaki internet bağlantısının açık kalması gerekmektedir.

5- Bağlantı sorunu yaşıyorsanız eğer telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının son sürümüne güncelleyin. Sorun devam ediyorsa eğer telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını kaldırın ardından tekrar kurunuz.

İOS kullanıcıları için henüz aktif değil. Destekleyen işletim sistemleri; Android, Blackberry, Windows Phone.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu