Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Ergenlik döneminde özellikle sıklıkla karşılaşılan durumlardan birisi genel olarak kadın ve erkeklerin genç yaşta yaşadığı cilt problemleridir. Yağlı cilt problemleri herkesin rahatsız oldukları ve doğal yollarla gerek yardımcı kozmetik ürünlerle çözmeye çalıştıkları problem olarak karşımıza çıkıyor. Gençlik döneminde yağlı ciltler sivilcelere ve aknelerin çıkmasına sebep oluyor. Yüz temizliğinin yapılmaması özellikle ergenlik döneminde sivilcelerin oluşumunda etkilidir.

Yağlı ciltlerin beraberinde getirebileceği sivilce, akne gibi şeyleri önlemek için evde maske ve yağlanmayı önleyici ilaçlar hazırlayabilirsiniz. Cilt sağlığınız için doğal kozmetik ürünler kullanabilir, ciltte yağlanma sorunlarının önüne geçmenizde mümkündür.

Beslenme alışkanlığınızdaki düzensizliği ortadan kaldırarak, hormonal yapınızdaki dengesizliğin önüne geçer ve buna benzer sebeplerden ötürü ciltte yağlanma sorunu engellenmiş olur. Ciltte yağlanma sorununun önüne geçilmesinde tek kural, düzenli olarak bakımın yapısından geçtiği gerçektir.

Yağlı ciltlerde oluşan siyah noktalar ve sivilce sorunları canınızı sıkabilir. Bu tip sorunların önlenmesi için cildinize bakım yapmanız şart olmaktadır.

İlk olarak cildinizin doğru şekilde bakımını yapmalısınız. Doğru temizleme ürünleri kullanarak yanlış kullandığınız ürünlerden arınmanız mümkündür. Çoğu kadın ürünlerin su katılmadan kullanarak yağlanma oluşmasının önüne geçeceğini düşünür ama bununla alakası yoktur.

Bu tip ürünler kuru ve karma ciltler için tasarlanmış olması yağlı ciltlerde su bazlı veya suyla kullanılacak ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Yağlı cilde sahip olan kişilerin kullandığı cilt ürünlerinde alkol bulunmamalıdır.

Yağlı ciltlerde kıstas “SD Alcohol 40” ibaresi olan güneş koruyucuları tercih edilmelidir.

Alkol kullanımı, sigara kullanımı, baharatlı yiyeceklerin tüketilmesi, yağlı yiyeceklerin tüketilmesi cildin yağlanmasına sebep olmaktadır. Böyle durumlarda cilt tabakasına yakın olan damarların yağlanmasına sebep olur.

Salatalık ve Limon Maskesi

Yağlı ciltlerde yağ dengesinin korunması için doğadan gelen doğal ürünlere yönelmeliyiz. Limon ve salatalık yağlı ciltler için birer doğal koruyucudur. Salatlaık ince ince dilimlenerek üzerine 1 adet limon sıkılır. Limonla karışan salatalık göz çevresine, cilde temas ettiği bölgelere etki eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here