Yanık İzi Nasıl Geçer

Su yanıkları, güneş yanıkları gibi birçok sebeplerden dolayı yüz veya vücut bölgelerinde oluşan yanıklar kimi zaman iz bırakabilir. Bu yanık izlerini tıbbi yöntemler dışında bitkisel ve doğal yöntemler ile geçirmek mümkün olabilmektedir. Soğan her türlü yanık izleri için ciltte her hangi bir yanık izi oluşumunu büyük miktarda engelleyerek oluşan izleri de kısa süre içerisinde geçirmektedir. Yanık izleri için soğanın suyuna ihtiyacımız vardır. Soğan suyu içinde bulundurduğu kükürt sayesinde ciltte oluşan yanıkları tedavi etmekte çok etkilidir. Bir diğer yanık izlerinin giderilmesinde büyük etkisi olan limondan bahsedelim. Limon içerdiği doğal asitler sayesinde ciltteki yanıklar için sık sık kullanılmaktadır. Çiğ patateste yanık izlerinin geçmesi için etkili yöntemlerden biridir.

Yanık izleri için mucizevi yöntem Kudret Narı

Yanık tedavilerinde bazı bitkilerin faydaları saymakla bitmez. Kudret narının hemen hemen her şeye iyi geldiği bilinmektedir. Kudret narı özellikle yanık tedavileri için birebirdir. Kudret narı yanık izlerinin giderilmesine veya yanık izleri henüz oluşmadan iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Kudret narı zeytinyağı ile karıştırılarak yağ kıvamına getirilir ve elde edilen yağ yanık bölgelere sürülür. Yanan bölge kabarmadan yara hızlı bir şekilde iyileşme gösterir.

Yanık izleri için yumurta akı

Yanık izlerine yumurta akının iyi geldiği hemen hemen herkesçe bilinmektedir. Yumurta akı içerdiği proteinler sayesinde cildin yenilenmesine yardımcı olarak hem yanık acısını kısa bir zaman içerisinde dindirir hem de yanık izi oluşumunu azaltarak cildin tazelenmesine yardımcı olur. Yumurta akı, ciltte henüz yeni yanık oluştuğunda kullanılırsa çok daha fazla etkili olacaktır ve kısa sürede acı oranı azalarak yanık izi oluşumu ortadan kalkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here