Yemek Tuzlu Olursa Ne Yapmak Lazım

Yemek yapmak oldukça keyifli bir iştir. Hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için besinlere ihtiyacımız vardır. Bu yüzden sabah, öğle ve akşam olmak üzere sürekli yemek telaşı içerisine gireriz. Her insanın yemek yapma şekli ayrı olduğu gibi, elinin lezzeti de farklılık gösterir. Ancak bazen yemek yaparken küçük bir dalgınlık sonucunda yemek yenilmez hale gelebilir. Bunların başında da yemeğin aşırı tuzlu olması yer alır. Yemeğin tuzsuz olması kolayca halledilebilir bir durumdur. Ancak yemeğin çok tuzlu olması, hem sağlık açısından zararlıdır, hem de damat zevkinin kabul edebileceği bir şey değildir. Her şeyin kadarında olması makbuldür.

Bütün gün çabalayıp, emek verdiğiniz yemeğiniz şap gibi tuzlu oldu ne yaparsınız. Herhalde çöpe atmayı düşünürsünüz. Oysa tuzlu yemeğinde çaresi vardır. Yemek tuzlu olduysa ne yapmalı, tuzunu nasıl almalı, diyenler için önemli püf noktaları verelim. Eğer yemeğinizi aşırı tuzlu yaptıysanız üzülmeyin.

Tuzlu olan yemek sebze yemekleriniz ise hiç korkmayın. Yemeğin içerisine orta boy bir patates atın. Bilindiği üzere patatesin tuzu çekme gücü vardır. Bu yüzden yemekte oluşan fazla tuzu giderecektir. Bir diğer alternatif ise çorbalar üzerinedir. Çorbalarda fazla tuzdan şikâyet ediyorsanız içerisine biraz süt koyarsanız, tuzlu tadı kırılacaktır. Bunun yanı sıra tuzlu yemeklerin tadını kırmak için kesme şeker ve kızarmış ekmek eklemek yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here