Yıldız Haritası Nedir

Günümüz de yaptığımız işler de ve hayatımızla ilgili öngörü oluşturmak için birçok alanda astroloji ve yıldız haritasına başvurulmaktadır. Yıldız haritası astroloji uzmanlarının deneyimi ile hayatımızdaki ciddi kararları almakta bize yol göstermektedir.

Yıldız haritası nedir dersek kişinin doğum günü, doğum yılı ve doğum saati ile merkez dünya ele alınarak çevresindeki gezegenlerin konumları yakınlıkları ve uzaklıklarına bakılarak yuvarlak(dairesel) görüntüsü yanı sıra üzerinde bulunan renkli çizgilerle bu çizgilerin her birinin hayatın gidişatı ile ilgili bilgi vermektedir.

Çoğunlukla dört renkten oluşmaktadır. Yıldız haritalarında 12 ev bulunmaktadır. Bu evler iş, aşk, evlilik, insan ilişkileri, sağlık gibi hayatın odak noktası olan olaylarla ilgili kişilere yön verir. Haritalar da örneğin yeni ev sahibi olmak istediğinde veya iş ortaklığı yapmak istendiğinde doğru zaman olup olmadığını ya da bir iş yapacağımız zaman doğru zamana bakılarak hayatımızla ilgili kararlar verebiliriz.

Günlük burçları çoğu insan takip eder. Burçları astrolojik haritaya bakılarak gezegenlerin o günkü açıları ve konumları ele alınarak hesaplanır. Tek kişiye göre değerlendirilmez. Yıldız haritası kişiye özeldir sadece sizin hayatınızın detayları verilmektedir. Ülkemiz de yıldız haritasına doğum haritası da denilmektedir.

Yani doğduğumuz andan itibaren her bireyin haritasına bakılarak hayatında nereler de nasıl başarı sağlayabilir, sağlığı ile ilgili nelere dikkat etmeli hangi meslekler de başarı olur, sanatsal yönü, hayatında üne kavuşup kavuşamayacağı, yaşayacağı iyi ya da kötü olaylara karşı temkinli davranmakta içinde yıldız haritasına bakılabilir.

Yıldız haritası doğum anından ölüm anına kadar aslında hayatımın yön göstericisi diyebiliriz. Çok eski zamanlardan itibaren kullanılmakta ve her geçen gün dünyada da yaygınlaşmaktadır. Ülkelerin yıldız haritalarına bakılarak gidişatla ilgili bilgiler verilebiliyor. Tabii ki bu işin uzmanlarına danışarak kişiyi yanlış yönlendirmeden en uygun olanı geniş kapsamlı ve hesaplama gerektiren bir bilim halini almıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here