Güzel Sözler

Alttan Aldık Yeteri Kadar Bundan Sonra Herkes Ederi Kadar

Dizilerde ve sosyal hayatımızda artık sabrın sonu geldiğini anlatan sözlerden biridir. Alttan aldık yeteri kadar bundan sonra herkes ederi kadar sözünü sık sık duyabilirsiniz. Anlam olarak artık hoşgörünün son bulduğu bu andan itibaren herkes değeri kadar saygı göreceğini ifade eder.

Atara atar gidere gider yapılacak sözdür. Baktınız olmuyor o dakikadan sonra ettiği kadar değer saygı gösterirsiniz. Değeri olmayan birini umursamaz başınızdan salarsınız. İnsanlara olduğundan fazla değer değil olduğu kadar değer vermek gerekir. Fazla değer verildiği zaman insanoğlu şımarır kendisinden beklenmedik davranışlarda bulunur. Hal ve hareketleri o kadar abartılı olur ki dönüp dolaşıp sizi zorda bırakır. Yapmaması gerekenleri yaparak sorunlar çıkartan biri için kullanılacak en uygun sözdür.

Derin mana taşıdığından dolayı her ortamda söylenmemesi gereken sözdür. Ağır söz olmasından dolayı karşı taraf kaldıramadığı takdirde sorun yaşayabilirsiniz. Değerini ederini göstermiş olacaksınız. Bu yüzden karşı tepkiyle de karşılaşmanız normaldir. Genelde tartışma esnasında karşısındakine daha değer vermeyeceğini ona tanıdığı imtiyazlara son vereceğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu