Genel Kültür

B Harfiyle Başlayan Hayvan İsimleri

B harfiyle başlayan hayvanlar, hayvanların isimleri ve baş harfi A olan hayvanlar hangileridir aşağıda verilmiştir. Doğada yaşayan hayvanlar listesinin B harfi aşağıdaki gibidir. Binlerce hayvan olduğundan en çok bilinenlere yer verdik.

Babun: Habeş maymunu olarakta bilinen babnular, iriyarı, yerde yaşayan, köpeksi bir maymun türüdür. Yüz kapıları köpeği anımsatır, diğer özellikleri bakımından maymuna benzer. İri ve sivri dişleri vardır.
babun

Balık: Suda yaşayan, solungaçları olan, soğuk kanlı, kalpleri çift gözlü, çoğunun vücudu pullu ve genellikle yumurtlayarak üreyen canlı türüdür.
balik 1

Balina: Balinalar deniz canlıları bakımından en büyük deniz canlısıdır. Büyük deniz canlılarının biyolojik çeşitlilikleri fazladır.
balina 1

Baykuş: Geceleri genelde avlanan, yaşamlarını sürdüren baykuşlar yırtıcı kuş türlerindendir. Keskin gözlere sahiptir. İki yüz metre uzaklıktaki avlarını gözlerine kestirebilirler. Kamuflaj özellikleri sayesinde doğada fark edilmeleri zordur. Nadir hareket ederler, sessiz yaşamlarını sürdürürler.
baykus 1

Bıldırcın: Küçük ancak hızlı kuşlardan biridir. Tohum ve böceklerle beslenirler. Yumurtlayarak çoğalan kuş türlerindendir. Yerde ve yüksek yerlerde yuva yaparlar. Kısa menzil ve hızlı uçarlar.
bildircin

Boğa: Büyükbaş, erkek sığırlara boğa denir. Kısırlaştırılmış olanlara öküz denir. Boğalar damızlık olarak kullanılmaktadır. Et ve et ürünlerinden faydalanmak için yetiştirilirler.
boga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu