Genel Kültür

Eşimi Nasıl Mum Gibi Yaparım?

Kadınların, “kocamı şöyle mum gibi yapayım” dediklerini duyar oluruz. Arkadaşlarına dert yanan kadınlara evlilik hayatlarını değiştirecek taktikler verebiliriz.

Kocalar, kadınların sözünü dinlemediğine bir çok kez şahit oluruz. Mum şekline sokulan kocalar artık kadınların sözünden çıkmaz olurlar. Eşlerin mutlu olması, ailevi problemlerin önüne geçmek için doğru taktiklerden yararlanmak gerekir. Ailelerdeki problemlerin bitmesi ve mutluluğa ulaşılması için önemlidir. Evli ama mutsuz kadınların derdine son veriyoruz. Bazıları zaten mutluyum diyebilir ancak karısının sözünü dinlemeyen bir çok kişi var.

Eşinizi kontrol etmekten vazgeçin

Eşinizi kontrol etmek isterken evliliğinize zarar verebilirsiniz. Eşinizin ve çocuklarınızın alışık olduğu belli bir düzen vardır. Böylece her şey kolaylıkla değişiklik göstermez. “Eşimi istediğim gibi değiştirip, istediğim şekle sokarım” diye düşünenler varsa kendilerine zarar verebilirler. Mutlu bir gelecek için düzeni korumaları gerekmektedir.

Evliliğinizi güç savaşına çevirmekten vazgeçin. Eşinizi istediğiniz gibi yapmak istiyorsanız ona kendinizi gösterin. Sizden beklentilerine beklenti olarak karşılık verin. Robot olmadıklarından dolayı duygularınızı kullanın. Kumanda etmeye çalışmadan birbirinizin istekleri doğrultusunda hareket edin. Güç savaşına dönen evlilikler sarsıntılı geçebiliyor. İdare ikinizin elinde de olabilir. Eşinize cilve yapmaz uzak durur ona her şeyi göstermeniz mümkün olur.

Eşinizi sıkmayın

Eşler ipleri elinde tutmaya bayılır. Bu düşünceler evlilikte Hacivat-Karagöz oyunundan başka bir şey değildir. Ne kadar sıkarsanız gitmeleri o kadar kolay olur. Eşler kendi dünyalarında hür olmak isterler. Başkasına bağlı olmadan düzenli olarak yaşamak isterler. Eşiniz yenmeniz gereken düşman değil. Kendinizi ona karşı savunmaya almanıza gerek yok. Güzel dille daha etkili şekilde kontrol edebilirsiniz. Aile saadetini düşünenler özellikle bu konuda hassasiyet göstermeleri gerekir.

Başa dön tuşu