Genel Kültür

Esmerler Nasıl Güzelleşir

Esmerlerin bir ten renklerinden makyajlar belli oluyor size püf noktalarını anlatacaz daha güzel bir fiziğe ve makyaja sahip olabilirsiniz. Öncelikle makyajlarda dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

Teniniz koyu ise siz de bu yazımız sayesinde güzelleşebilirsiniz. Nasıl mı ?
Kişinin ten rengine göre, kullanılacak renkler değişir. Önceki  yazımızda açık tenlere özel bilgiler vermiştik. Koyu tenlilerin makyaj  ve bakımı için püf noktaları:
Sarı, kızıl ve kahve rengi saçlarla bütünleşen koyu tenle en uyumlu  renkler; bejden mercana ve çikolata kahvesine uzanan sıcak bir renk  paletidir. Bu renkler, cildi daha genç gösterir. Ancak uygulamaya  başlamadan önce, birkaç noktaya özen göstermelisiniz.
Süreceğiniz fondöten, kendi teninizden daha koyu olmamalıdır. Daha  koyu renkli fondöten sürdüğünüzde, doğal durmayacak ve olduğunuzdan  yaşlı görüneceksiniz. Cildinizin bir ton açığı veya aynı ton kullanmaya  özen gösterin. Göz çevresinde fondöten kullanmayın. O bölgede biriken  fondöten, kırışlıkları ortaya çıkarır.
Eğer ten renginiz hafif bronz ise, şeftali, mercan, kayısı ve kiremit  renklerini kullanabilirsiniz. Pembe tonları sizde güzel durmayacaktır.  Allığınızı sürerken, önce hafifçe sürüp, ağırlığını kontrol edin. Eğer  az geldiyse ekleyebilirsiniz.
Açık renkler, detayları ortaya çıkarır. Koyu renkler ise, geri plana  iter. Örneğin, yuvarlak hatlı bir yüzünüz varsa, elmacık kemiklerinin  altına allık sürerek daha ince gösterebilirsiniz.
Kahverengi gözleriniz varsa, günlük kullanım için en ideal renk,  sedefli kahvedir. Bu renk gözlerinizi ortaya çıkarır. Akşam saatlerinde,  altın veya bronz rengi, dikkati gözlerinize toplar. Üst ve alt  kirpiklerin diplerine, açık renk ve pırıltılı eye-liner uygulayın.  Gözleriniz daha aydınlık görünecektir. Üst kirpik diplerine çekeceğiniz  kalemle, bakışlarınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.
Bej ve şeftali renkleri, teninizin rengi ile uyum sağlayacağından,  dudaklarınızı doğal gösterir. Ayrıca açık ve parlak renklerle, ince  dudakları daha dolgun gösterebilirsiniz. Dudaklarda kullanacağınız  turuncu tonları, hemen bakışları üstüne çeker.
Önce rujunuzun rengine yakın bir dudak kalemiyle kontur çekin. Sonra  içini rujla boyayın. Eğer dudaklarınız inceyse, kalemi çok hafifi  dışarıdan çekebilirsiniz. Daha fazlası doğal olmayacaktır. Kızıl ve  kahve tonları hem kadınsı görünür, hem asil durur.
Eğer dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız, kahverengi yerine daha soluk tonları tercih etmelisiniz.
Kirpiklerinize, rimel sürmeden önce fırçayla pudra sürerseniz, rimel sürdükten sonra çok daha dolgun görünmelerini sağlarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu