Genel Kültür

Evde Kumbara Yapımı Resimli

Evde Kumbara Nasıl Yapılır, Ev Yapımı Kumbara

Hatıra veya hediye olarak evde kendi emeğiniz ile kumbara yapmak isterseniz o zaman size vereceğimiz yolları adım adım uygulamanız takdirde kendi kumbaranızı yapabilirsiniz.

İlk önce kumbarayı pet bir şişe ile yapmaya başlayabiliriz, 2,5 litrelik kola şişemizi ortadan ikiye ayırıyoruz ve alt kısmı bizim kumbara yapmamıza yardımcı olacak malzemedir.

Kumbaramızın alt kısmı hazır olduğuna göre üst kısmınada para atacağımız yer olması gerekiyor karton parçası ile ortasından demir para geçecek kadar bir delik açıyoruz. Bozuk paralar için açtığımız delikten sonra pet şişemiz ile birlikte kumbarayı birleştirmeye geliyor sıra sağlam bir yapıştırıcı ile kartonumuzu üstüne kapatıyoruz ve yanlardan yapıştırmamız gerekmektedir.

Kumarabamız hazır olarak ister aşağıdaki gibi dahi hazırlayabilirsiniz biraz süslemeler ile renkli ve kırtasiyeden aldığınız kumbara olacaktır.

kumbara
kumbara

Kumbara Yapımı 2 Resimli

Kumbara Malzemeleri
1 litrelik pet şişe
Bıçak
Yapıştırıcı
Süsleme malzemeleri

Pet şişe ortadan ikiye kesilecek. Üç parça halinde olsun ve ortadan çıkacak normal parçayı çöpe atabiliriz. Uç ve kök kısmını birbirlerini içine geçirerek yapıştırıyoruz. Belli olmaması için çevresini sprey ile boyayınız. Kapak kısmında demir para geçecek kadar delik açıyoruz. Süsleme için gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

3 Yorumlar

  1. Harika çocuklara küük yardımlarla kendi kumbaralarını yapıp eğlenip öğrenicekler sonunda fakat keşke resmini kpysaymışınız yine de tebrik ederim girdiğim çoğu site ne hikmetse hep büyüklerin yapabileceği şekilde öneriler koymuşlar çok beğendim lardeşim benşm yardımımla kutlu bir gün başında sizin sayenizde kumpara yağıcak sizleri çok seviyorum bu sitenin büyük takipçisi olarak şukranlarımı sunuyorum. Saygılar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu